Przytulny pokój dzienny: Proste wskazówki, które pozwolą Ci uatrakcyjnić przestrzeńZastanawiasz się, jak stworzyć przytulny pokój dzienny? Cóż, to proste! Wystarczy odrobina wyobraźni i kilka przytulnych dodatków. W końcu klucz do stworzenia przytulnej przestrzeni tkwi w szczegółach. Poniżej znajdziesz kilka prostych wskazówek, jak w krótkim czasie odmienić swój salon.

Dodaj teksturę i kolor

Jednym z najprostszych sposobów na dodanie tekstury i koloru do salonu jest użycie wzorzystych poduszek. Spróbuj umieścić dwa różne wzory na tej samej sofie lub poduszkach i voila! W ciągu kilku minut stworzysz inną fakturę i kolor. Możesz również dodać teksturę i kolor za pomocą poduszek podłogowych i koców, które są łatwym i niedrogim sposobem na zwiększenie zainteresowania pokojem. Jeśli masz pokój rodzinny lub większą przestrzeń, do której dociera mniej światła, możesz także użyć wzorzystego papieru lub tkaniny, aby stworzyć wizualną głębię, która sprawi, że ciemniejszy pokój wyda się bardziej otwarty i jasny.

Wstaw wygodne meble

Jeśli przyjmujesz gości w swoim domu, spróbuj dodać kilka dodatkowych mebli. Poduszka lub dwie, kilka otomani i/lub fotelik mogą sprawić, że Twój salon będzie bardziej przytulny i wygodny. Możesz także dodać kilka poduszek na podłogę, na przykład te kolorowe z West Elm.

Dekoruj z naciskiem na równowagę

Jednym z najprostszych sposobów na dodanie równowagi do salonu jest kolor i tekstura akcesoriów. Możesz powiązać swoje akcesoria, takie jak poduszki, koce, poduszki do rzucania i kosze, z neutralną paletą kolorów, jak szarość i biel, lub z różnymi kolorami. Innym sposobem na wprowadzenie równowagi jest umieszczenie akcesoriów na neutralnej, drewnianej podłodze. Zapobiega to zdominowaniu przestrzeni przez akcesoria, a jednocześnie pomaga stworzyć spójny wygląd.

Skup się na oświetleniu

Jeśli masz mniejszą przestrzeń mieszkalną, może się okazać, że musisz ją oświetlić z większą intensywnością niż większą przestrzeń, która otrzymuje więcej światła. Aby w pełni wykorzystać możliwości oświetlenia, spróbuj umieścić oświetlenie akcentujące na ścianach, zwłaszcza tych, które są zwrócone w stronę ściany, do której dociera mniej światła, np. ściany oddzielającej jadalnię od salonu. Można również umieścić oprawy oświetleniowe w rogach, co pomoże zwiększyć zainteresowanie, nie zajmując zbyt wiele miejsca.

Podsumowanie

Stworzenie przytulnego pokoju dziennego nie wymaga wiele wysiłku. W rzeczywistości może to być tak proste, jak dodanie tekstury i koloru, wstawienie wygodnych mebli i/lub położenie nacisku na równowagę poprzez powiązanie akcesoriów z neutralną paletą, taką jak szarość i biel lub różnorodność kolorów. Innym sposobem na stworzenie równowagi jest umieszczenie akcesoriów na neutralnej drewnianej podłodze, a także dodanie oświetlenia. Te proste wskazówki sprawią, że w krótkim czasie poczujesz się jak w domu!